Derneğimizden Haberler

Başkanımız Olgun Kürkan’dan 19 Mayıs mesajı

Turkish American Trabzonspor Fans Association derneğimizin Başkanı Olgun Kürkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Kürkan mesajında, 19 Mayıs 1919’un tarihin mihenk taşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yüce bir milletin yeniden ayağa kalktığı gün olduğunu belirtti.

Böylesine büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs’ı ilk günkü heyecanıyla kutlamanın haklı gururunu yaşadığını vurgulayan Kürkan, gençlere yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel bayramı sizlere de armağan etmişti. ’Umudum gençliktedir’ diyen Önderimiz Atatürk gibi Turkish American Trabzonspor Fans Association derneği olarak bizler de size güveniyor ve inanıyoruz. Gelecekte daha da güçlü bir Türkiye oluşturacağınızı biliyoruz. Sizler bu vatan topraklarının teminatısınız. 19 Mayıs ruhunu bir yaşam biçimi haline getirmeli, gelecek nesillere aktaracak bilincin oluşmasını da sağlamalısınız. Bu en büyük ödeviniz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerden hareketle tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

Olgun Kürkan
Başkan

Başa dön tuşu