Trabzonspor Haberleri

Yomra’daki Şampiyonluk Anıtı’nın açılışı yapıldı

Trabzon’un Yomra ilçesinde yapılan “Şampiyonluk Anıtı” bugün düzenlenen törenle açıldı. Törene Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu ve Yönetim Kurulu Üyemiz Lokman Sadıklar’ın yanı sıra Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Sürmen, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık ve çok sayıda davetli katıldı.

Yaklaşık üç ay süren ve 18 metre yüksekliğindeki “Şampiyonluk Anıtı” 8. şampiyonluğumuza ithafen 8 yıldız barındırıyor. Bunun yanı sıra Şamil Ekinci, Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer’in silüetleri ile kasket figürü, taraftarlarımız ve Hüseyin Avni Aker Stadyumu gibi sembollerin de yer aldığı anıt Yomra Hürriyet Parkı’nda sergileniyor.

Açılış töreninde konuşan Genel Sekreterimiz Ömer Sağıroğlu, “Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yomra ilçesinde Trabzonsporumuzun anıtını diktiği için kendisini kutluyorum. Trabzonspor, Trabzon kentinin dünyada tanıtılan en büyük markasıdır. Her kim ki bu markayı daha yükseğe taşıyorsa onu alkışlarız. Dolayısıyla bu organizasyon alkışı hak ediyor. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Ali Sürmen ise yaptığı konuşmada, “Geçen yıl Trabzonspor’un 8. şampiyonluğunun kazanılmasında emeği geçen başta Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, futbolcularımız, Trabzonsporumuzun yönetim kurulu ve tüm çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu mücadelede biz sadece sahayı seyrettik oysa ki arkada büyük bir havuz vardı. Futbolcuların hazırlanması, moralleri, ekonomik kaygıların giderilmesi gibi komplike olayları büyük ve örnek bir mücadeleyle başardık. Bunun mükafatı olarak Trabzon şehri ve tüm Trabzonsporlular dünyaya örnek olacak kutlamalar yaptılar. Sayın Belediye Başkanımıza ve bu anıtın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Trabzonspor kurulduğundan beri her sene iddialıdır. Bir iki maçta böyle gardınızı düşürmeyin, sizden rica ediyorum. 50 yıl üst üste şampiyon olsak doymayacaksınız. Futbolun güzelliğini öne çıkartmamız lazım. Futbolun güzelliği sahada iddialı olmaktır, terini akıtmaktır, sonuçta başarılıysan bunu kutlamaktır. Başarısız sonuç alırsan da bunun çözümlerini düşünmek ve uygulamaktır. Yoksa hemen kaos kandillerini yakmak değildir. Bu vesileyle tüm taraftarlarımızın yönetimin ve hocamızın arkasında durmasını bekliyorum, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Şampiyonluk Anıtı’nın yapıldığı Trabzon’un Yomra İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Bıyık da yaptığı konuşmada, “Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve yönetimini, Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcu kadrosunu bir kez daha yürekten tebrik ediyorum. Bu ekip Trabzonspor tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Trabzonspor paraya karşı emeğin mücadelesidir, güçlüye karşı haklının duruşudur, bir avuç mutlu azınlığa karşı millet mücadelesinin adıdır. Trabzonspor Türkiye’dir, buraya diktiğimiz Şampiyonluk Anıtı da bu millet mücadelesinin sembolüdür. Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış töreninin ardından tüm katılımcılar Şampiyonluk Anıtı’nın önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Başa dön tuşu