Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica’nın maç sonu değerlendirmeleri

Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında deplasmanda oynadığımız arabam.com Konyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Nenad Bjelica, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün iki farklı maç izlediğimizi söyleyebilirim. Maç 11’e 11 devam ederken oyunu çok daha domine eden, kontrolü elinde bulunduran taraf kesinlikle bizdik. Savunmada hiçbir sıkıntı çekmedik. 11’e 11 devam eden bölümde oyunculardan istediğimiz her şeyi bize verdiği iyi geri dönüşler aldığımız bir maçtı. Bu kısımdan bahsedecek olursak gayet memnun olduğumu ve oyuncuların istediğim her şeyi sahaya yansıttığını ve savunmada da gerçekten iyi bir duruş gösterdiğimizi söyleyebilirim. 11’e 10’luk kısımdaysa Sivasspor maçından sonra yine bir kırmızı kart yaşadık. 11’e 10 devam ederken de savunma yapabilmeniz çok kolay olmuyor. Yine de bu maçın geneline bakarsak, rakibimize belki bir fırsattan başka net fırsat vermediğimizi söyleyebilirim. Genele bakacak olursak takımın verdiği cevaptan mutlu olduğumu söyleyebilirim. Önümüzdeki maçın hazırlıklarına devam edeceğiz.

Konyaspor gibi bir rakibe karşı oynarken 1 kişi eksik oynarsanız eğer maçın kolay gitmesini bekleyemezsiniz. Maçın herhangi bir anında forvetsiz oynadığımız bir durum olmadı. Maça başlarken Umut ile başladık sonrasında Trezeguet ile devam ettik o da özellikle 3 tane şut atma imkanı buldu, gayet tehlikeli oldu. Maçın son kısmında ise Maxi Gomez ile devam ettik. Dolayısıyla maçın herhangi bir anında forvetsiz kalmadığımızı söyleyebilirim. Sivasspor maçında 75 dakika, bu maçta ise 50-55 dakika 1 kişi eksik oynadık. Bu kolay olmayacaktı, Konyaspor gibi bir rakibe karşı oynuyorsanız tabii ki buldukları fırsatları değerlendirebiliyorlar. İlk yarı özelinde değerlendirecek olursak takıma söylenecek çok bir şey olmadığını düşünüyorum, herkes elinden geleni yaptı, gayet mücadele ettiler. Ancak futbol bu, böyle şeyler maalesef yaşanabiliyor. Takım olarak yapmamız gereken şey çalışmaya devam etmek, birlikte olmak ve mücadeleye devam ederek taraftarımızın bizden beklentisini yerine getirmektir.

7-8 tane sakat oyuncumuz var. Çok fazla alternatifimiz yok, dolayısıyla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. 11’e baktığınızda belki çok fazla değişiklik olmayabilir. Bakasetas muhtemelen önümüzdeki maç ve diğer maç bizimle olmayabilir, cezası açıklanmadı ama açıklandığında göreceğiz. Elimizdeki en iyi 11 oyuncuyla bir sonraki maçta en iyisini yapmaya çalışacağız. Elimizde şu an oynamaya hazır 14-15 tane oyuncu var. Bunlardan 3-4 tanesi kiralık oyuncu, bunların arasında sözleşmesi bitecek oyuncular da var. Dolayısıyla bu oyuncuları mental olarak hazır tutabilmek, onların da takım için, sadece prestij için oynadıkları durumda hem kendileri hem takımın prestiji için oynadıklarında onları her zaman mental olarak hazır tutmak çok kolay olmayabiliyor. Biz de sezon sonuna kadar, oyuncuları tanıma fırsatı bulacağız. Bugün de bazı oyuncuları görme fırsatı bulduk. Gördüğümüz çok olumlu, pozitif şeyler de vardı. Bizimle beraber mentalitesi iyi olan oyuncularla birlikte devam edeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yıl buraya getireceğimiz oyuncular, bizimle beraber olacak oyuncular ve yeni katılacaklar başarıya aç oyuncular olacak. Önümüzdeki yıl bu sezondan daha başarılı bir yıl olması için çalışacağız.”

Başa dön tuşu