Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica’nın maç sonu değerlendirmeleri

Teknik Direktörümüz Nenad Bjelica, Trendyol Süper Lig’in 1. haftasında evimizde oynadığımız ve 1-0 kazandığımız Bitexen Antalyaspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz, üzerine çalışılmış iyi bir galibiyet aldığımızı belirterek, “Hak edilmiş, üzerine çalışılmış iyi bir galibiyet oldu. Taraftarımızı ayrı bir yere koymak lazım, galibiyetin mimarı oldular. Onları ve oyuncularımı tebrik ediyorum. Bugün hepsi iyi mücadele ettiler. Belki daha önce fişi çekebilirdik ancak çileli bir galibiyet almanız gerekebilir bazen, bugün oyuncularım bunu yapabileceğini de gösterdi. Önümüzdeki maçlarda da taraftarlarımızı bu şekilde mutlu etmek istiyoruz. Taraftarlarımızın bu desteği, sahada mücadele veren tüm oyuncularımız adına işleri daha da kolaylaşıyor. Harika bir ilk yarı çıkardığımızı söyleyebilirim. Rakibimize hiçbir fırsat vermedik. Maçı tamamen domine eden taraftık. İlk yarı 2-0 ve 3-0’a getirecek pozisyonlarımız vardı maalesef değerlendiremedik. 60 dakika boyunca rakibe fırsat vermedik, kalan bölümde ise rakibe çok az fırsat verdik. Futbol böyledir aslında, maçı bitirecek golü bulamadığınızda tabii ki rakibiniz ümitlenir, üzerinize gelmeye başlar. Son 10-15 dakika belki bir düşüşümüz oldu, o dönem topu tutmayı çok fazla bilemedik ama bunun özelinde yorgun oyuncularımız da vardı. 60 dakika maçı domine eden bir oyuncu grubu düşündüğünüzde, kalan 30 dakikada aynısını yapmak kolay değil. Takıma herhangi bir talepte bulunmadan dahi geride olan takım daha fazla risk alır, önde olan takım da biraz savunmaya yönelmeye çalışır. Futbol böyledir. Rakibimiz son anlara doğru üzerimize bir baskı oluşturdu ama çok net pozisyon düşünürsek eğer Stefano’nun içinde olduğu pozisyon dışı çok pozisyon vermedik. Genel baktığınızda rakibimize çok fazla pozisyon vermediğimizi söyleyebilirim” ifadelerine yer verdi.

Nenad Bjelica, tüm oyunculardan memnun olduğunu vurgulayarak, “Elimdeki oyunculardan memnun olduğumu söyleyebilirim, daha iyiye de götürebiliriz. Bugün kulübedeki oyuncular 6 haftalık hazırlık sürecinde gayet iyi çalışan oyuncular, bir şansı hepsi hak ediyorlar. Özellikle şu an bizimle sakatlık ve çeşitli sebeplerden dolayı olmayan Orsic, Fernandez, Siopis, Hüseyin gibi isimlerin eksikliği imkanları kısıtlamış olabilir ama en başta da söylediğim gibi elimdeki oyunculardan da mutluyum. Ayrıca yeni oyuncuları da aramıza katarak rekabeti arttırmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün orta saha oyuncularını değerlendirecek olursak eğer Kourbelis’ten başlayabiliriz, tüm maçlara baktığınızda bizimle oynadığı en iyi maçını çıkardı. Bakasetas üst seviyede yardım gösterdi, Abdülkadir de diğer arkadaşları gibi üst düzey performans göstermeye çalıştı. Eksiklik hissetmedim, oyuncularım sahada iyi mücadele verdiler. Merkez bölgeyi Doğucan ile desteklemeyi düşündük, değişiklik kararı alınca her zaman hesaplı tutmanız gereken bir detay daha var; 3 Türk oyuncunun sahada olması gerektiği. Bahsedilen oyuncuların ikisini aynı anda değiştirseydim sahada 2 Türk oyuncu olacaktı. Aslında Doğucan’ın oyuna dahil olması Trezeguet’nin çıkmasını şöyle düşünebilirsiniz; maçın son anlarıydı, Trezeguet’nin oyun yönüne baktığınızda hücum tarafıyla ön plana çıkan bir oyuncu, dolayısıyla o anlar da Enis ve Doğucan’la bunu dengelemeye çalıştık. Görevlerini layığıyla yerine getirdiler. Bazen mantıken farklı şeyler düşünerek değişiklik yapmanız gerekiyor. Örneğin Eren yerine Arif alınca Türk oyuncu almış oluyorsunuz, Umut ve Abdülkadir’i çıkardığınızda yerine alacağınız oyuncu yabancı. Dolayısıyla kurala uymak için bunları da düşünüyoruz, bazen alınan kararların sebeplerinden bir tanesi bu kural oluyor” dedi.

Teknik Direktörümüz, Trendyol Süper Lig’in 2. haftasında deplasmanda oynayacağımız Galatasaray maçı ile ilgili ise şu cümlelere yer verdi: “Yarını belki galibiyeti çıkarmanın günü olarak ayırabiliriz sonrasında Galatasaray maçı hazırlıklarına tamamen başlayacağız. Rakibimize baktığınızda birçok Avrupa maçı oynadılar dolayısıyla o maçlar üzerinden neleri yapmamız gerektiğine bakacağız. Takımımız çok hazır ve iyi bir şekilde Galatasaray maçınaçıkacak.”

Başa dön tuşu