Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz İhsan Derelioğlu’nun maç sonu değerlendirmeleri

Teknik Direktörümüz İhsan Derelioğlu, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında deplasmanda oynadığımız Kasımpaşa karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Derelioğlu maç sonu değerlendirmelerinde şunları söyledi:

Bu maça gelene kadar lig ve kupada kaybettiğimiz maçlar vardı, arada çok kısa bir süre olmasına rağmen bunları telafi etmek için buradaydık. Maçın teknik olarak çok fazla detaylarına girmeden şunu ifade etmek isterim bu bir süreç ve o süreci yaşıyoruz. Maçın içerisinde belki aynı kırılganlık, belki aynı basit hatalar, oyunun kritik anlarında yapmamız gerekenleri yapamamamız bir maç kaybetmemize neden oldu. Oyunun bize geldiği taraftarlar oldu, kaybettiğimiz anlar oldu. Skordan çok süreci değerlendirmemiz önemli. Çünkü Trabzonspor takımı bu tür skorlara alışık değil. Eğer bugün galip de gelmiş olsak belki bir dönüş için kritik bir nokta olacaktı. Büyük takımlar basit hatalar yaparak gol yerse, kırılganlık artıyor. Ve bu alışkanlık haline geliyor, bundan kurtulmak da kötü bir süreçte kolay değil. O yüzden oyuncularıma şunu söyledim: “Israrla futbolun içerisinde kalacaksınız. Futbol oynadığınız sürece hataların üzerine giderek, daha çok çalışarak düzeltme şansınız çok fazla. Bunun potansiyeli sizde var. Ligde bundan sonra kalan maçlarda mutlaka sorumluluktan kaçmadan futbolun gereklerini yerine getirmek durumundasınız”.

Trabzonspor taraftarı, camiası ve bütün unsurları bu kötü sürecin altından kalkabilecek güçte. Bu süreç mutlaka bu ligin sonuna kadar belki inişler çıkışlar olabilir ama bu sürecin bir sonraki evresine, buradan çıkarılabilecek birtakım bilgiler, dersler ile beraber girerse çok fazla problem yaşayacağını tahmin etmiyorum. İki tane siyah-beyaz gibi bir sayfa var önümüzde. Geçtiğimiz sezonun yaşanan bir süreci var, bir de bu sezon var. İkisi birbirine çok zıt ve uzak. Neredeyse aynı oyuncu grubu. Bunun altından kalkmak kolay değil, büyük bir beklenti, büyük bir sevinç ve sonrasında gelen kaybetme alışkanlığı bizleri üzüyor. Futbolda bunun sonu yok, mutlaka sonunda bir şeyleri değiştirmek durumunda kalacağız. Trabzonspor Kulübü bunun altından mutlaka kalkacaktır. Tek bir maç olarak değerlendirmeyi çok doğru görmüyorum, süreç olarak değerlendirmek gerekiyor. Oyunculara burada bazen koruyarak, bazen çalışmaya sevk ederek bazen de başka önlemler alarak mutlaka futbola döndürmemiz gerekiyor.

Başa dön tuşu