Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın Ümraniyespor maçı sonrası açıklamaları

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında oynadığımız HangiKredi Ümraniyespor maçı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Zafer Bayramı’nı ve Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayarak sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Cumhuriyetimizin 100. yılında her takımın olduğu gibi Trabzonspor’un da yarıştığı her kulvarda hedefine koşmak var. Umarım bunu gerçekleştirebiliriz. Ümraniyespor’a biraz değinmek istiyorum. Recep Uçar Hoca ile 13-14 seneyi aşan bir birlikteliğimiz vardı. O semtinin takımından teklif aldı ve müsaade istedi. Yarışmacı teknik direktör olmak istedi ve biz de müsaade verdik. O yoluna orada ben de yoluma Trabzonspor’da devam ettim. Harika işler yaptı, biz de Trabzon’da harika duygular yaşadık. Harika bir insan. Futbolun içinde pek olmayan özelliklere de sahip. Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun, İngilizce öğretmenliği var. Çok emek veren çok çalışkan ve iyi de bir aile babası aynı zamanda. Bugüne kadar oynadığı 4 maçı, bugün de dahil kaybetmeyebilirdi. Baş takımlarla ve baş altı takımlarla oynadı. Hepsinde oyunun içindeydi. Onu tebrik ediyorum. Bugün 3-4-3 ve baskıyla başladılar, karşılarken 5-4-1 karşılıyorlardı. Sonrasında ikinci yarıda 4-3-3’e döndüler. Bir maçta üç değişik formasyon ve bizler de ona göre pozisyon alıp, hamleler yapmaya çalışıyoruz. Oyun şöyle seyretti bugün… İlk 12 dakika bence, kendi adımıza doğru bir oyun vardı. Baskıdan doğru çıkıyorduk, buna çalışmıştık. Topa sahip olma ve stoper arası koşular yapıyorduk. 5-4-1 karşılarken topu sabırla çevirebilmek. Birçok şut denedik, karşımızda bloklar vardı. 12 dakikadan sonra oyuna biraz duygularımız karıştı ve oyundan uzaklaştık. 35. dakikaya kadar Ümraniyespor da oyundaydı. Biz bu oyundan vazgeçince Ümraniyespor daha da cesaretlendi ve üstümüze gelmeye başladı. Alışık olmadığımız bir oyun. Sonrasında devre bitene kadar yine oyunu dengeleyip, yine kendi istediklerimizi yapmaya başladık. Bir gol bizi daha farklı bir oyuna geçirecekti. İkinci yarıda oyun tamamen bizim elimize geçti. Golü bulduk, golden sonra tamamen geçişler olmaya başladı ve onda çok fırsatlar yakaladık. Oyunu daha önceden koparabilirdik. Oyun 1-0 devam ettiği sürece rakip hep oyunun içinde kaldı. Bugün, geçtiğimiz yıldan 7 oyuncu var. %71 değişiklik. Bu değişimlerde, bu geçişlerde, oyunda bu dalgalanmaların süresini daha kısaltmak ve daha iyi oyunlar oynamak istiyoruz. Bu süreçleri geçerken kazanabilmek önemli. Bugün deplasmanda kazandık. Ligde yolumuza devam ediyoruz. Oyuncularımı, iştahları ve enerjileri için tebrik ediyorum. Yoğun bir süreçten geçiyoruz. Perşembe bir deplasman, Pazartesi bir daha deplasman. Bu süreçlerde bu değişimleri doğru yapmak istiyoruz. Ümraniyespor ligimize oyun olarak da renk katan bir takım. Onlara da başarılar diliyorum” dedi.

Abdülkadir Ömür ve UEFA Avrupa Ligi’ndeki hedefimizle ilgili olarak yöneltilen sorulara ise Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Abdülkadir Ömür bizim değerli bir oyuncumuz. Öyle gitme gibi bir durumu yok. Türk futbolunun da bizim de en değerli oyuncularımızdan bir tanesi. Bugün de sahaya takımın kaptanı olarak çıktı ve sahanın içinde görevini yapmaya çalıştı. Ömür’e gelen bir teklif de yok, Ömür’den gelen bir durum da yok. Şampiyonlar Ligi’ni istedik ve bence sonuna kadar da zorladık. Şimdi UEFA Avrupa Ligi gibi bir fırsat var önümüzde. Birbirine yakın oyuncu gruplarını, alternatifli ve rotasyonları da doğru yaparak kullanmak istiyoruz. Avrupa Ligi’nde fırsat var. Hissediyorum ve istiyorum. Şehirde de, kulüpte de, oyuncu grubunda da bunu hissediyorum. Ancak gruptan çıktıktan sonraki yol haritasına bakmak lazım. Ben önce ulaşılabilir hedefe ulaşabileceğimizi, o zamana kadar da oyunlarımızın tekrarlarla gelişeceğini düşünüyorum. Hedefimiz öncelikle gruptan çıkmak” dedi

Başa dön tuşu