Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın açıklamaları

Spor Toto Süper Lig’in 4. haftasında sahamızda golsüz berabere kaldığımız Galatasaray maçının ardından Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktörümüz Avcı “İyi bir derbi maçı olmadı. Basit top kayıplarının bizim adımıza daha fazla olduğu bir maçtı. Rakibin pozisyonları Taha’nın kurtardığı pozisyonlar daha netti. Oyundan memnun değiliz. Yapamadığımız final pasları vardı. Kazanmak istiyorduk seyircimiz önünde takımın 11’ini yazsak bunun 5’i bizimle değildi. Kaptan yoktu, Marek yoktu, Bakasetas… Oyun organizasyonu ile ayakta kaldık. Trabzonspor oynadığı her maçı kazanmak ister. Dengeli bir maçtı rakibin pozisyonları daha netti, 24 günde 6 ciddi müsabaka oynadık. 4 maçta 7 puan aldık ve yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Kadroda rekabetin önemli olduğunu belirten Avcı “Rekabette kadro kalitesini güçlendirmemiz lazım. Şampiyonlar Ligi’ne gidemedik diye üzüldük, bence dengeli oyun vardı sonuna kadar zorladık. Avrupa Ligi ve Türkiye Ligi devam ediyor. Bugün yarışan takımlardaki kadro kalitesini biliyorsunuz. Rotasyonlar yapılıyor. Benim sakatlıklardan dolayı şuan böyle bir şansım yok. Bunu kaliteli bir şekilde arttırmaya çalışıyoruz. Başkanımız da yöneticilerimiz de Ertuğrul bey de bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyor. Gelen göre tasarruflarımız da olacaktır. Gbamin geçen yılın son ayını Rusya’da geçirdi. İstediğimiz bir oyuncuydu. Lahtimi 2003’lü yatırım transferi. Antrenmanlarda iyi şeyler yapıyor. Naci daha yeni geldi ve antrenmana daha çıkmadı“ ifadelerini kullandı.

Oyun olarak daha iyi seviyelere gelineceğini vurgulayan Avcı “ Grup enerjimiz gayet iyi. Çok elit bir grupla çalışıyorum. 22 ayı bitirdik. Bence oyun olarak geçen seneden, doğru organizasyonu da yapabilirsek daha iyi oyunlar oynayabileceğimizi düşünüyorum. Bu işin içinde sakatlıklar var. Hedefler de ve düşüncelerde en ufak aksama yok. 22 aydır Trabzonspor ile maça çıktık ve ligde 7 maç sadece kaybettik. Sürekli üzerine koyarak gelişerek oyuncu da satarak devam ettik. Lig devam ediyor. Sakatlıkların da iyileşmesiyle oyun olarak daha iyi olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Transfer konusunda gelen soruya yanıt veren Avcı “3. kalecimiz üniversite öğrencisi. Evvelki sene Başakşehir maçında görev almıştı. Ne kadar yerli varsa rekabete katmaya çalışıyoruz. Taha bu rekabeti gösteriyordu bunu bugün de gösterdi. Transfer kolay olmuyor. Ona rağmen bir çok parametreyi kullanarak transferleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Son olarak sakatlığı bulunan futbolcularla ilgili bilgi veren Avcı sözlerini şöyle tamamladı;

“Sağlık ekibimiz mutlaka açıklama yapacaktır ama tek tek bilgilendirme yapayım. Uğurcan’ın Antalya maçında kasında bir yırtık oluştu. Kaptan play off maçında olmak istedi ve bunun iğnesini bir kereye mahsus olarak yaptırarak oynadı. Bunun ikinci kez olması mümkün değil. Yırtığı olduğu için bu hafta bizimle oynamadı. Ümraniye maçı olmasa da sonrasında bizimle olacaktır. Bakasetas ilk kez doku sakatlığı yaşadı. Süre almak istiyor devamlı böyle bir karakter. Bu hafta itibariyle kendisini geri çektik. Ümraniye maçında tamamen olabilir. Ömür’ün ağrısı vardı MR çektirdi bir şey gözükmedi ama onu geri çektik. Hamsik, geçen yılki kas sakatlığı gözüküyor. Ümraniye maçında yüklemelerle birlikte bizimle olabilir. Edin’i saymıyorum, kasım ayına kadar bizimle olamayacak.”

Başa dön tuşu