Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Umut Bozok basın toplantısı düzenledi

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Umut Bozok, UEFA Avrupa Ligi H Grubu’nda sahamızda oynayacağımız Monaco maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Müsabaka öncesi değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Monaco’yla orada bir maç oynadık. Beklemediğimiz senaryolarla karşılaştık. Oyunun 85 dakikalık bölümünü bir kişi eksik oynamak bizi zihinsel ve fiziksel olarak yordu. O maçı anlatmıştım. Yarın oyun 11’e 11 başlayacak. Formasyonlarını 4-4-2’ye çevirdiler. Diğer formasyona da hazırlandık. Yarın grubun iki tane 6, iki tane 3 puanı olan takımının maçı var. Herkes çıkabilir, dışında da kalabilir. İçeride oynayacağız, özellikle taraftarımızın vereceği destekle beraber rakibi baskı altına almalıyız. Yarın umarım yaptığımız planları sahada gerçekleştirebiliriz. Bizim için yarın grubun önemli maçlarından birini kazanarak avantaj sağlamayı istiyoruz” dedi.

Maçla ilgili değerlendirmelerine devam eden Avcı, “Özellikle 3 maç oynadık Avrupa Ligi’nde, kırmızı kartlar oldu. 2’si rakibe, 1’i bize oldu. Burada daha dikkatli olmak lazım. Rakibimizin çıkışı devam ediyor. Bu liglerin standart ve kaliteli bir takımı. Geçen sezon birçok başarıyı taraftarımızla birlikte gerçekleştirdik. Yarın da onların pozitif destekleriyle rakibi baskı altına alıp, maçı kazanmak ve avantaj sağlamak istiyoruz. Sürpriz bir kadro olmayacak, bazı mevkilerde çok rotasyon yapamıyorum zaten. Oyuncuların ölçümleri var, ondan sonra ne olacağına bakacağız. Büyük bir sürpriz olacağını sanmıyorum. Maxi’nin cezası var. Fransız takımı ile oynayacağımız için Umut’a bıraktık maçı. Onunla başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Giderek takım performansının arttığını belirten Avcı, “Futbolda bazı olağan şeyleri, olağanüstü yapmaya çalışıyoruz. Duran topları bile istediğimiz şekilde basit kullanamadık. Geçen seneden bu yana büyük bir kadro değişimi yaşadık. Milli takım oyuncularımız var, defans hattının bir standardı var. Oyunda bazı aksaklıklar var, bu aksaklıkları çözmeye çalışacağız. Monaco maçı hem özgüven olarak hem de oyunu oturtmamız için önemli bir test. Futbol takımlarında alacağın sonuçlar, bu durumu daha yukarı çeker. Bunun için kulüpte oyuncularla birebir görüşmeler yapıyoruz. Eksik neler yapıyoruz, daha iyi hale nasıl getiririz bakıyoruz. Bence olumlu gidiyoruz” sözlerini söyledi.

Ligde oynayacağımız Beşiktaş maçına ilişkin sorulan soruya da Avcı, “Şu anda Beşiktaş maçını düşünmüyoruz. Önceliğimiz yarın oynayacağımız maç. Beşiktaş ile oynayacağımız maç bir final maçı değil, sadece bir lig maçı. Beşiktaş maçının ‘B’ sini bile telaffuz etmedik. Monaco maçına odaklanmış durumdayız” yanıtını verdi.

Taraftarımıza seslenen Avcı, “Kasımpaşa maçından sonra da söyledim, taraftarımız çıtayı çok başka bir yere koydular. Bize geçen sezon çok büyük bir destek oldular, dünyada konuşuldular. Eleştiri yapabilirler, ben de yapıyorum ama taraftarımız rakibimize baskı yapacak, bize destek olacaklar. Taraftarımıza bir sitem değil, rica için Kasımpaşa maçından sonra konuştum. Diğer kulüpler gibi davranmanın hiç anlamı yok. Ben sokakta yürüyemiyorum desteklerinden dolayı” dedi.

Futbolcumuz Umut Bozok ise yaptığı açıklamada, “Monaco, Fransa Ligi’nin en iyi takımlarından biri. Özgüvenleri de yüksek şu an. Taraftarımız önünde çok iyi mücadele etmemiz lazım. Elbette amacımız kazanmak ve gruptan çıkmak için avantaj sağlamak” diye konuştu.

Geçen sezon gol kralı olmasına ilişkin bir soruya da Umut Bozok şu yanıtı verdi:

“Gol kralı olmak beni çok mutlu etti, motive oldum. Gol kralına bir ödül olabilirdi, bana da hatıra olurdu. Ne dendiğini hiç önemsemiyorum. Benim için en önemli şey, sahada gol atmak”

Türkiye’ye geliş sürecini anlatan Bozok, “Aslında hiç Türkiye’ye gelmek istemiyordum ama Kasımpaşa beni ikna etti ve getirdi. Trabzonspor açısından bakarsak, Avrupa’da oynamanın hiçbir farkı yok. Şampiyon bir takıma geldim.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu