Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Trézéguet basın toplantısı düzenledi

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 6. maçında yarın Ferencváros ile karşılaşacak olan takımımızda Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ile oyuncumuz Trézéguet açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı yarın oynanacak maça ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı.

Gruplar çekildiğinde dengeli bir grup olarak duruyordu. Belki Monaco bunlardan bir tık daha önde favori diye gözüküyordu. Ama Ferencváros’un Monaco‘dan aldığı 4 puan ve bugün itibariyle gruptan çıkmayı garantilemesi bir kere onları tebrik edelim. Birbirine yakın takımların son sürece geldiğimizde Avrupa’da olabilmek için devam edebilmek için yarın akşam itibariyle bütün oyun, oyun planlarını, konsantrasyonumuzu, coşkumuzu bunun içinde kullanmaya çalışacağız.

Maçı kazanıp hem kulüp olarak hem de ülke puanına önemli derecede katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için özellikle taraftarımızın o tutkulu bize verdiği desteğe ihtiyacımız var. Geçen sene nasıl bu desteklerini sonuna kadar sürdürdüler, onlarla biz bir 12.oyuncu ve bize o coşkulu pozitif desteklerini verdikleri sürece biz özellikle bu son viraja girerken Avrupa Liginde son maç ve önümüzde iki lig maçıyla beraber son maç ve araya girerken onların bu desteğine ihtiyacımız var, yarın da bizimle beraber olacaklarını düşünüyorum.”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı,
“Rakibin rotasyonlu bir kadroyla maça çıkması durumunun bir avantaj ya da dezavantaj sağlamayacağını ifade etti. Avcı, “Ferencváros’un çok geniş, birbirine çok sayısal olarak da üstün 27-28 tane birbirine yakın eşdeğerde oyuncuları var, birbirine yakın profiller. Bu seviyelerde rotasyonun avantaj ya da dezavantaj değil bence oyun planlarında, oyun organizasyonlarında, tempolarında bir değişiklik olmayacak. Bu seviyede maç kazanmak, oynamak, sahne almak her oyuncu ve her takım için çok önemlidir. Onun için biz ne olursa olsun maça çok ciddi bir şekilde maça hazırlandık, hazırlanmaya da devam ediyoruz” dedi.

Ferencváros’un grup lideri olmasına ilişkin de Avcı şunları söyledi: “Monaco maçlarından 4 puanla çıkması bu birincisi, ikincisi geniş bir kadrosu ve önde özellikle atletik oyuncularının fazla olması, hep beraber hareket etmelerinin bence önemli bir avantaj olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Avcı, yarın 20. resmi müsabakayı oynayacaklarını dile getirerek, “Şampiyonlar Ligi Play-Off’u, Avrupa Ligi Grubu ve Avrupa’da bir şekilde devam etmek istiyoruz. Ama öncelikle yarın oynayacağımız Ferencváros maçı bu maçı cebimize koyup 9 puanı almak hem ülke puanına da katkı sağlamak istiyoruz. Çıkacak sonuca göre Avrupa’da bir şekilde olmak istiyoruz. Yani tabi ki gönül istiyor Trabzonspor olduğu için hep en iyisinin olmasını ama hayat bazen o şekilde devam etmiyor. Oradan bireysel performanslar oyun organizasyonundan bahsettik. Bu oyunun içinde bu var. Oyunu da sorguluyoruz, bireysel performansı da sorguluyoruz. Çünkü sorgulamamız gerekiyor. Çok geride miyiz? Hayır. Her kulvarda varız aslında. Geçen seneden çok önemli iyi alışkanlıklar olduğu için belki oraya bir kıyaslama oluyor ama her yarışın içindeyiz. Avrupa’dayız. Türkiye Kupası daha başlamadı. Kendimizi sorgulayacağız. Oyunun içinde zaman zaman tespit ettiklerimiz, oyuncu profilinden tespit ettiklerimiz. Eksik olan taraflarımız var. Ve bununla ilgili hem oyun üzerinden hem oyuncu hem devre arasıyla alakalı çalışmalarımız var. Tekrarlarımız daha fazla olacak. Çünkü yarın 20.resmi müsabakayı oynuyoruz. Diğer takımlardan farklı hemen hemen bir o kadar daha maç oynuyoruz. Kasım ayını işaret ettiğimde eksik taraftarımızı daha iyi hale getirmek, tamamlamak istiyoruz. Daha hızlanabilmek için de parantez açayım buna daha hızlı koşular yapabilmek için çalışmalarımız var. Yarışın her tarafında varız. Özellikle bu sene hikayeyi yazabilmek için, ikinci yarıdaki resmi daha iyi görebilmek için araya girerken Trabzonspor’un o müthiş taraftarına yarın ve Konyaspor maçıyla çok ihtiyacımız var.” dedi.

“Aklımızı duygumuzun üzerinde tutmamız lazım. Duygumuzu onun önüne geçirirsek her şey karmakarışık oluyor. Oyun artık bir organizasyon oyunu. Tabi ki duygumuz olacak. Bu oyunun içinde mücadele sprit ölçülüyor, bunu doğru bir plan içinde uygulamamız gerekiyor. Bunu zaman zaman dalgalanmalarını yaşadık hatta oradaki ilk maçta da yaşadık. Bir tarafını düzeltirken diğer taraftan başka şeyler de çıkabiliyor oyun anlamında. Bunların hepsinin üzerinden çalışıyoruz. Aklımız olacak, duygumuz da olacak ama oyun çok süresi uzun bir oyun ve plana çok sadık kalmak gerekiyor. Çünkü her an oyunda süreler ne kadar zaman geçse de çevirebileceğin bir oyun bu. Oyunun içinde doğru bir şekilde kalmak istiyoruz.”
Maxi Gomez’in 3 maçlık ceza almasıyla ilgili gelen soruyu yanıtlayan hocamız, “Oyuncularla bire bir görüşmelerim oluyor hemen hemen hepsiyle. Bazen grup halinde de oluyor. Bu i,şin içinde var kırmızı kartlar, sakatlıklar, cezalılar… Bundan ne çıkartabiliyoruz, bir sonrasına nasıl hazırlanıyoruz aslında o tarafına bakmak lazım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Oyuncumuz Trézéguet de maçla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

Umuyorum yarın bizim günümüz olacak. Sadece kazanmaya odaklanmış durumdayız. İnşallah Avrupa Ligi’ne devam edebilmek istiyoruz. Ancak biz yarın maçı kazanıp hangi pozisyonda olacağımızı hep beraber göreceğiz. Ama yarın maç sırasında taraftarlarımızın o büyük desteği ile birlikte bu harika stadyumda kazanabilmeyi umuyoruz. İnşallah 3 puan bizim olacak ve 3 puan sonrasında da grupta hangi sırada olacağımızı hep beraber göreceğiz.”

Oyuncumuz Trézéguet, sezon başında beklenen performansı gösterememesine ilişkin olarak ise şunları söyledi:

“İşler tam anlamıyla belki istediğim gibi gitmemişti. Ama her zaman hocamızın, teknik heyet ve diğer oyuncularımızın hepsinin desteğini arkamda hissederek takıma yardımcı olmaya çalıştım. Ben bütün hayatım boyunca kendisi için değil her zaman takım için oynamaya çalışan oyuncuyum. Ama önümüzde oynayacağımız daha çok maç var. Ve bu maçlarda benim de bahsettiğim o destekleriyle çok daha iyi bir sezon geçirebileceğimi düşünüyorum. Çünkü her zaman takım için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Çok harika bir teknik ekibimiz var, harika oyuncularımız var ve inşallah bu sezon yine şampiyon Trabzonspor olacak. Ve Trabzonspor taraftarlarını her zaman mutlu etmeye çalışacağız.”

Trézéguet sevincine ilişkin bir soru üzerine, “Buraya gelmeden de yapıyordum. İfade etmeye çalıştığım şey futboldan çok anlamayan, bilmeyenlerin fazla yorum yapmamasıydı.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu