Trabzonspor Haberleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve Anastasios Bakasetas basın toplantısı düzenledi

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ve futbolcumuz Anastasios Bakasetas UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağımız Ferencváros maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Müsabakanın oynanacağız Groupama Arena’da düzenlenen basın toplantısında Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Avrupa Ligi’nin ilk ayağı yarın itibariyle başlayacak. Rakibimiz Macaristan’ın en köklü, 33 kere şampiyon olmuş ve birçok kez kupa almış takımlarından Ferencváros. Stadyum, ortam çok güzel gözüküyor. Bu sene özellikle rakibimiz 6 tane Şampiyonlar Ligi, 2 tane Avrupa Ligi, 5 tane de kendi liginde olmak üzere toplam 13 tane resmi müsabaka oynadı. Geniş bir kadroya sahipler, 27 yaş ortalaması var. 4-2-3 formasyonunda oynuyorlar. Ön taraflarında hareketli oynayan oyuncuları var. Savunmadan da teknik olarak pas ve organizasyon yaparak çıkmaya çalışıyorlar. Biz de rakibin oyun planlarına karşı, onların çözümü noktasında neler yapabileceğimizi çalıştık. UEFA Avrupa Ligi çok değerli. Önümüzdeki senelere daha iyi bakabilmek için kazanarak başlamak istiyoruz, gruptan çıkmak istiyoruz. Başlangıcın yarın itibariyle, kadro kalitemiz ve yeni gelen oyucularımızın da adaptasyon sürecini atlatmış olduğunu düşünerek oyunun başından sonuna kadar anları doğru oynayarak iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Umarım başlangıcı da iyi olur, iyi bir müsabaka olur” dedi.

Keyifli bir maç olacağını ifade eden futbolcumuz Anastasios Bakasetas ise, “Yarın çok zor bir maç olacağının farkındayız. Tarihte çok önemli başarılar kazanmış bir rakibe karşı onların sahasında oynayacağız. Ev sahibi olmanın avantajını, taraftarlarının desteğini sonuna kadar kullanacaklarını biliyoruz. Biletlerin tamamen satıldığını öğrendik. Bu tür maçlar çok önemli maçlardır. UEFA Avrupa Ligi gibi bir arenada oynamak çok önemli. Özellikle Türk futbolunu düşündüğümüzde, Avrupa’daki takımların kazanamadığı puanları düşündüğümüzde yarın Türk futbolu adına da çok önemli bir maç oynayacağız. Trabzon’da rakibimizle ilgili neler yapmamız gerektiğini, rakibimizin güçlü ve zayıf yönlerini çalıştık. Yarın neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. İki takım için de zor bir maç olacak ama herkesi harika bir atmosfer ve harika bir maçın beklediğini söyleyebilirim” dedi.

Başa dön tuşu