Trabzonspor Haberleri

Kaptanımız Uğurcan Çakır, TFF Fair Play Adil Oyun Futbolcu Ödülü’nü kazandı

TFF Fair Play / Adil Oyun Ödülleri Töreni, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda yapıldı.

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı’nın da katıldığı törende Kaptanımız Uğurcan Çakır, Fair Play / Adil Oyun Futbolcu Ödülü’nü kazandı.

Ödülünü Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden alan Kaptanımız Uğurcan Çakır, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Dün İstiklal Caddesi’nde yaşanan olay bizi çok üzdü. Milletimizin başı sağ olsun. Böyle zamanlarda konuşmak zor oluyor. Biz çocukluğumuzdan bu yana kazanmak için oynuyoruz. Bizi biz yapan değerlerin de farkında olmalıyız. Benim anlayışıma göre birbirimize karşı saygımız ve vefamız çok önemli. Bu ödülü aldığım için mutluyum, gururluyum. Çocuğuma bırakabileceğim çok önemli bir hediye olacak.”

Kaptanımız Uğurcan Çakır’ın ardından bir konuşma yapan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, sözlerine İstiklal Caddesi’nde yaşanan saldırıyı lanetleyerek başladı.

Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, “Dün yaşadığımız menfur olaydan dolayı üzüntülerimi ifade etmek istiyorum. Belki farklı kelimelerle ifade ediyorum ama her zaman öne çıkarmak istediğim tek bir şey var; saygı… Rakibe saygı, sahaya saygı, oyuncu arkadaşlarına saygı ve taraftara saygı… Her şeyin ötesinde eğer bir sporcu kendisine saygılı olursa işte o zaman yer aldığı etkinlik veya branş çok daha güzel, çok daha seyredilebilir, keyifli hale gelebiliyor. Ben genç kardeşlerime sıklıkla söylemişimdir; ‘İyi futbolcu olabilirsiniz, dünya yıldızı olabilirsiniz ama bir atlet olmak için bundan daha fazlasına ihtiyacınız var.’ O da Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.’ sözüdür. Tabii bu kategoriye sadece sporcular değil, hepimiz giriyoruz. Ben Uğurcan Çakır’ı kutluyorum. Biz Trabzonspor’da beraber büyüdük. Beş sene önce geldiğimde takımın üçüncü kalecisiydi. Beş hafta sonra kaleyi teslim aldı, bir daha da vermedi. Her yönüyle örnek bir sporcu, örnek bir atlet. Ödül aldığı için tebrik ediyorum. Ayrıca bu anlamlı organizasyonu yaptığı için de değerli TFF Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Tabii sporcularımızın bu etik davranışında hocamızın da en büyük faktör ve en önemli etken olduğunu göz ardı etmememiz gerekiyor. Değerli hocamıza da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı ise yapılan organizasyonun bir sonraki adaylara heyecan vereceğini dile getirerek, “Böyle bir organizasyonu yaptığınız için teşekkür ediyoruz. Bu törenle teknik adamlar, yöneticiler ve başkanların konuşurken daha dikkat edeceği bir durum oluşturuldu. Samimi, dürüst ve gerçekçi olmak benim hayat felsefem. Böyle bir yolu açtığınız için teşekkür ediyorum. Ödül alan herkesi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Milli Takımı’mıza da bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

Başa dön tuşu