Trabzonspor Haberleri

Jens Stryger Larsen basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Danimarkalı futbolcumuz Jens Stryger Larsen, basın mensuplarının karşısına geçti.

Spor Toto Süper Lig’in 11. haftasında sahamızda oynayacağımız Demir Grup Sivasspor karşılaşmasının hazırlıkları başladı.

İdman öncesi Danimarkalı futbolcumuz Jens Stryger Larsen, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Trabzon’a alışmasının kısa zaman sürdüğü belirten Larsen, “Buraya Trazon’a gelmek benim için kolay karar oldu. Çok da uzun sürmedi adaptasyon süreci. Takım sezon öncesi kampında de beraberdik Herkesin yardımıyla alışmam kısa sürdü. Çok uzun sürmedi.” ifadelerini kullandı.

Takımımız için elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalıştığını belirten Danimarkalı futbolcumuz, “Aslında ben çok fazla kendi performansımdan söz etmeyi bundan konuşmayı seven biri değilimdir. Söyleyebileceğim tek şey elimden gelenin en iyisini yapıp takıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Mümkün olan en fazla sayıda maçı kazanmaya çalışıyoruz. “ dedi. Cornelius’un ayrılığı ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Larsen, “Öncelikle Cornelius zaten çok yakın bir arkadaşım. Çok iyi bir arkadaşım olduğunu söyleyebilirim kendisinin. Buraya gelmeden önce Trabzonspor’a imza atmadan önce kendisiyle görüşmelerim olmuştu. Buradaki durumu, neler yapmam gerektiğini, nasıl işlemesi gerektiğini bana ifade etmişti anlatmıştı. Burada geçirdiğimiz kısa sürede bana çok yardımcı oldu diyebilirim kendisi. Buraya adapte olmamda çok etkisi oldu. Ancak tabi ki futbol tabi ki böyledir. Cornelius’u çok iyi bir arkadaş çok iyi bir futbolcu olarak biliyoruz. Bana sorarsanız tabi onu yanımda görmek isterim ama hayat futbol maalesef böyle bazen ayrılıklar yaşanabiliyor. Ancak kendisi ayrıldığında dahil bütün takım arkadaşlarımızın çok yakın ilişkilerimiz olduğu için ayrılığı beni çok etkiledi diyemem ama evet çok yakın bir arkadaşım Cornelius.” ifadelerini kullandı.

Sağlık durumundan bahseden futbolcumuz, “Sizin de bahsettiğiniz gibi Monaco maçının öncesinde kas sakatlığı problemim vardı ufakta olsa. Aslında çok fazla maç oynuyoruz ve çok fazla seyahat ediyoruz. Bu durum şu ana kadar böyle geldi ve muhtemelen önümüzdeki haftalarda da yine çok fazla seyahate ve çok fazla maç oynamaya devam edeceğiz. Tabi ki kolay değil fakat bahsettiğim ufak sakatlığı atlatmış ve hazır olarak hissediyorum kendimi. Sonuçta şuan oynanacak maçlar konusunda vücudum oynamaya hazır. “ dedi. Danimarkalı, Avusturyalı ya da herhangi bir genç yabancı futbolcu Türkiye’yi tercih etmeli mi? sorusunu yanıtlayan Larsen, “Aslında sorunun cevabı biraz bireysel olacak. Bireyselliğe dayalı bir şey bu. Oyuncunun kendisine dayalı bir şey. Oyuncu kariyeri adına bir sonraki adımı nereye doğru atmak istediğine bağlı bu. Oyuncunun kendi seçimleri ile alakalı ya da gelecekte kendisi nerede ve nasıl görmek istediğiyle alakalı. Örnek vermek gerekirse Galatasaray’dan bahsedebiliriz. İlk Danimarkalı genç oyuncu orada anlaşma imzaladı. Yine Viktor Nelsson uzun süredir orada forma giyiyor. Bahsettiğim gibi oyununun nereye gideceği ya da hangi tercihi yapacağı tamamen kendisine bağlı ve bireysel olacak bir durum olduğu için oyunculara sormak gerekir.” dedi. Kariyeriyle ilgili konuşan Larsen, “Şu an benim geleceğim Trabzonspor’da. Kontratım var ve kontratım gereği işimi en iyi yapabilmek adına elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ailem de burada. Sadece bütün odağım bütün düşündüğüm tek nokta Trabzonspor.

Aslında sorunuza şöyle yanıt verebilirim. Çok da verebileceğim bir durum değil bu. Çok fazla oyuncumuz var. Bu oyuncuların çoğu da bir mevkiden daha fazla mevkide oynama yeteneğine sahipler. Sadece sağ kanat bölgesinde değil birçok bölgede oyuncuları değiştirmek zorunda kalıyorsunuz. Avrupa Ligi devam ediyor ve ayrıca ligde mücadele ediyorsunuz. Az öncede bahsettim birçok fazla maç birçok fazla seyahat sonucu geniş kadronun önemini görüyorsunuz aslında. Bizim de çok geniş ve yetenekli oyunculardan kurulu bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Sadece sağ kanat bölgesi değişmiyor o konu hakkında belki konuşamam ama bütün bölgeleri değiştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. Çok fazla oyuncular yorulabiliyorlar. Sadece sağ kanat değil birçok bölge değişiyor. Sağ kanatta da oynayabilecek birçok yetenekli oyuncumuz var. “ yanıtını verdi.

Başa dön tuşu