Trabzonspor Haberleri

Abdullah Avcı’nın Samsunspor maç sonu değerlendirmeleri

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası 5. Eleme Turu’nda karşılaştığımız ve 3-0 mağlup ettiğimiz Yılport Samsunspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz, Karadeniz Bölgesi’nin önemli bir takımı ilekarşı karşıya geldiklerini belirterek, “Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin futbol geçmişi ve tarihinde yer alan, futbolcu olarak da, antrenör olarak da bulunduğum bir yer. Ülke futbolunda önemli şehirlerden bir tanesi. Birkaç senedir organize olup bir üst lige çıkmaya çalışıyorlar. İyi bir kadroları var. Hüseyin hocanın gelmesiyle beraber daha iyi hale geldiler. İyi ve zorlu bir takıma karşı güzel galibiyet aldık. Samsunspor’a başarılar diliyorum, oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Teknik Direktörümüz, takımın gol attıkça iştahının da beraberinde arttığını belirtereksözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kampta beraber olduğumuzda basın mensuplarıyla paylaşmıştım, tekrar dile getirmek istiyorum. Trabzonspor bugüne kadar toplamda 22 maç oynadı. 22 maçın genel analizini yaptık, güçlü ve güçsüz yanlarımıza baktık, bunların üzerinden tespitlerimizi yapıp oyunu ve oyuncuyu, düşük olan bireysel performansı yukarı çekmek istedik. Kamp döneminde buna çalıştık. Antrenman modeli değişti, bazı oyuncuları gerçek yerinde kullanmaya başladık. 3 hazırlık maçında oynadık. Oyuncu grubu hem antrenmanda hem hazırlık maçlarında son derece iyi cevaplar verdi, hazırlık maçlarının sonu belki berabere bitti. Hull City ve Crystal Palace maçlarının büyük bölümünde, Kasımpaşa maçının ise bazı bölümlerinde çok iyi cevaplar verdi takım fakat bunlar yeterli değildi. Bunları resmi maçlarda da yapman gerekiyor. Bugün de takım bunu yaptı. Baskımızı rakibe göre değiştirerek kullanıyoruz. Oyuncular oyundan hiç kopmadılar. Gol attıkça iştahları arttı ve devam etti. Bunun devam etmesini diliyorum ve hepsinden daha fazlasını isteyeceğim vermek zorunda kalacaklar. Grubun enerjisi çok iyi, düşük performanslar yukarı çıkmaya başladı. Takımın performansını yukarı çekmek için bazen serzenişte bulundum bu da hakkım olsun. Buna doğru cevap veriyorlar. Her antrenmanda, maçta daha fazlasını, şiddetlisini oyuncularımdan isteyeceğim. Trabzonspor’un olduğu her yerde yarış vardır, her yarışta olmaya devam edeceğiz. Umarım böyle devam eder.”

Avcı, stadyumumuzun büyük bölümünü dolduran taraftarlarımıza teşekkür ederek, “Bugün taraftarımız bize sonuna kadar destek verdi. Trabzonspor’da bazen transfer konuşulur, iniş çıkışlar konuşulur ama Trabzonspor taraftarı takımına her koşulda kayıtsız şartsız, dalgalanmalarda da kayıtsız şartsız destek olduğunda Trabzonspor hep buna cevap vermiştir. Geçen sene beraber savunma beraber hücum yaptık. Bunu da şampiyonlukla taçlandırdık. Onun için bu takımın transferden çok Trabzonspor taraftarına ihtiyacı var. İnanıyorum ki Cumartesi ve sonrası için de bizimle beraber olmaya devam edecekler. Cumartesi maçtan sonra lig bitecekmiş gibi bir hava var, daha 4’te 1’i oynandı. Fair-play ruhuna uygun, saygı ve sevginin olduğu iki büyük kulüp oynayacak. Kendi evimizde, planları olan iyi bir müsabaka oynayacağımızı ve karşılığını alacağımızı düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Teknik Direktörümüz, Arif Boşluk ve beraberindeki genç oyuncularla ilgili gelişimleri yakından takip ettiğini vurgulayarak, “Türkiye’de ekip olarak da kendi adıma da birçok genç oyuncuyu kazandırmış bir teknik adam olarak zamanlamayı ekip olarak doğru yapmaya çalışıyoruz. Taraftarın duygusunu anlıyorum bazen bir oyuncuyu 3 dakika görüyor sonra bir hafta sonra niye oynamıyor diyor. Tüm ekibimle beraber o kadar detaylı şekilde çalışıp transfer yapıyoruz. Bunu doğru zamanda kullanmaya çalışıyoruz. Naci Ünüvar kampa giderken ve son dönem çok doğru cevaplar verdi. Oyuncu bunu hissettirir, bugün ona cevap verdi. Enis Bardhi de verdi. Arif geçen seneden beri U19’un parlayan oyunculardan. 1.5 yıldır Arif’i çok yakından takip ediyorum. Bunların kararını en iyi ve doğru zamanda vermeye çalışıyoruz. Bu topraklar verimli. Bugün Trabzonspor’un altyapısında dünyanın en iyi denetleme firması var. Altyapıyı dizayn ediyoruz daha iyi ve kaliteli hale getirmek için” açıklamalarına yer verdi.

Avcı, taraftarımızdan koşulsuz şartsız destek beklediklerinin altını çizerek, “Taraftar sonuç bekler ama Trabzonspor, bizden önceki şampiyonlara baktığınızda konum olarak daha iyi durumda. Şampiyonluktan sonra bir organizasyonda 7-8 oyuncu değişti. Dünya Şampiyonası’nda bunu net bir şekilde herkes görmüştür. Şampiyon olan takım Süper Kupa’yı aldı, lige 6 puanla girdi. Visca ve Dorukhan gibi, sakatlar verdik. Dorukhan her yerde kullandığım bir oyuncuydu. Bu organizasyonun tekrarının olması çok kolay değil. Aynı zamanda değiştirmek de zor. Bunun için tespit yapıyoruz. Organizasyonda bozukluklar oldu, Kasım ayını bunun için işaret ettim. Oyunu değiştirdik, baskıyı kimle ve nasıl yapacağız buna çalışıyoruz. Ben taraftardan koşulsuz şartsız Trabzonspor’a destek vermelerini istiyorum. Trabzonspor bugün 3 yarışın içinde var ve sonuna kadar da olmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz, açıklamalarının son bölümünde ise şu cümlelere yer verdi: “Harika hazırlık maçları oynayıp iyi bir kamp dönemi geçirdik. Kasımpaşa maçının ardından benim birtakım şeyleri harekete geçirebilmem için strateji gerekliydi. Hazırlık maçlarından dolayı Trabzonspor’un çok kötü olduğu algısı yapıldı. Şuan itibarıyla yukarı doğru çıkıyor performanslar. Umarım böyle devam eder. Kim iyiyse, sakatlıktan çıkıp bütün süreçleri tamamlayanların kararını ben ve ekibim karar veriyoruz. Fizyoterapist, doktor vb. hepsine gidiyor ve ondan sonra takımla saha antrenmanına geliyor. Bu gelişime cevap vermeye devam eden oyuncularımız bizimle birlikte kalacak, vermeyen olursa da yollarımızı ayırırız.”

Başa dön tuşu